AHVPE-1 бийиктикти жөнгө салуучу ширетүүчү позициялоочу
✧ Киришүү
Бийиктикти жөндөө 2 октуу тиштүү дөңгөлөктүн эңкейиш ширетүү Позиционери - бул жумушчу бөлүктөрдү эңкейтүү жана айландыруу үчүн негизги чечим. Ал борбордук бийиктикти ар кандай өлчөмдөгү жумушчу бөлүктөргө ылайык тууралай алат.
Жумушчу столду (360°) айландырууга же (0-90°) жантайтууга болот, бул жумуш бөлүгүн эң жакшы абалда ширетүүгө мүмкүндүк берет, ал эми моторлоштурулган айлануу ылдамдыгы VFD тарабынан башкарылат.
Биздин цехте жасалып жатканда, кээде бизде чоңураак өлчөмдөгү даяр бөлүк болот, бул учурда бизге борборунун бийиктиги жогору болгон ширетүүчү позиционер керек болот. Ошондо бийиктикти жөндөөчү ширетүүчү позиционер пайдалуу болот. Ал бийиктикти кол менен болт менен тууралай алат. Кардар позиционердин бийиктигин ар кандай жумушчу бөлүктөргө жараша тууралай алат.
Бийиктикти жөндөөчү ширетүүчү позициялоочу чындыгында 3 ок менен жабдылган, бири айлануу үчүн, ылдамдыгын жөнгө салууга болот. Бири эңкейтүү үчүн, эңкейүү бурчу максимум 0-135 градус болушу мүмкүн. Акыркы ок вертикалдык бийиктикти жөнгө салуу үчүн.
Ширетүү учурунда столдун айлануу ылдамдыгы жөнгө салынат, биз зарылчылыкка жараша жайыраак же тезирээк жөндөй алабыз. Айлануу багытын бут педалы менен да башкарууга болот, бул жумушчулар үчүн ширетүү учурунда алда канча ыңгайлуу.
Ар кандай түтүк диаметрлери үчүн үч жаак туташтыргыч ширетүүчү патрондор да бар, Weldsuccess ширетүүчү патрондорду жеткирүүгө чейин даярдап орнотот. Акыркы колдонуучу жүктү алганда, аны түз колдоно алат.
✧ Негизги мүнөздөмө
| Модель | AHVPE-1 |
| Бурулуш кубаттуулугу | Эң көп дегенде 1000 кг |
| Столдун диаметри | 1000 мм |
| Борбордун бийиктигин тууралоо | Болт / Гидравликалык кол менен |
| Айлануучу мотор | 0,75 кВт |
| Айлануу ылдамдыгы | 0,05-0,5 айн/мин |
| Эңкейүүчү мотор | 1.1 кВт |
| Эңкейүү ылдамдыгы | 0,67 айн/мин |
| Эңкейүү бурчу | 0~90°/ 0~120°градус |
| Макс. Эксцентрикалык аралык | 150 мм |
| Максималдуу тартылуу аралыгы | 100 мм |
| Чыңалуу | 380V±10% 50Hz 3 фазалуу |
| Башкаруу системасы | Алыстан башкаруу пульту 8м кабели |
| Параметрлер | Ширетүүчү патрон |
| Горизонталдуу стол | |
| 3 октуу гидравликалык позиционер |
✧ Запастык бөлүктөрдүн бренди
Эл аралык бизнес үчүн Weldsuccess ширетүүчү айланма механизмдердин узак мөөнөттүү иштешин камсыз кылуу үчүн бардык белгилүү запастык бөлүктөрдүн брендин колдонот. Ал тургай, бир нече жылдан кийин бузулган запастык бөлүктөрдүн акыркы колдонуучусу да запастык бөлүктөрдү жергиликтүү рынокто оңой алмаштыра алат.
1. Жыштык алмаштыргыч Damfoss брендинен.
2.Motor Invertek же ABB брендинен.
3. Электр элементтери - Schneider бренди.
✧ Башкаруу системасы
1. Адатта, кол менен башкаруу кутучасы жана бут менен башкаруу которгучу бар ширетүүчү позиционер.
2. Бир колдуу кутуча менен жумушчу алдыга айландыруу, артка айландыруу, авариялык токтотуу функцияларын башкара алат, ошондой эле айлануу ылдамдыгынын дисплейине жана электр жарыгына ээ боло алат.
3. Бардык ширетүүчү позиционердин электр шкафы Weldsuccess Ltd компаниясы тарабынан жасалган. Негизги электр элементтеринин баары Schneider компаниясынан.
4. Кээде биз ширетүүчү позиционерди PLC башкаруусу жана RV редукторлору менен жасадык, аларды робот менен бирге колдонсо болот.
✧ Өндүрүш процесси
WELDSUCCESS өндүрүүчүсү катары биз оригиналдуу болот плиталардан кесүү, ширетүү, механикалык иштетүү, тешиктерди бургулоо, чогултуу, боёо жана акыркы сыноодон өткөн ширетүүчү ротаторлорду чыгарабыз.
Ошентип, биз ISO 9001:2015 сапатты башкаруу системабыздын алкагындагы бардык өндүрүш процесстерин көзөмөлдөйбүз жана кардарларыбыздын жогорку сапаттагы продукцияны алышын камсыздайбыз.
✧ Мурунку долбоорлор








