20 тонналык ширетүүчү позициялоочу
✧ Киришүү
20 тонналык ширетүү позициялоочусу – бул чоң жана оор жумуш бөлүктөрүн жайгаштыруу жана айландыруу үчүн ширетүү операцияларында колдонулган оор жүк ташуучу жабдык. Ал 20 метрикалык тоннага чейинки салмактагы жумуш бөлүктөрүн иштетүү үчүн иштелип чыккан, бул ширетүү процессинде туруктуулукту, башкарылуучу кыймылды жана так позициялоону камсыз кылат.
20 тонналык ширетүүчү позиционердин кээ бир негизги өзгөчөлүктөрү жана мүнөздөмөлөрү:
Жүк көтөрүмдүүлүгү: Позиционер максималдуу салмагы 20 метрикалык тонна болгон жумуш бөлүктөрүн көтөрүп жана айландыра алат. Бул аны басым идиштери, резервуарлар жана оор техниканын тетиктери сыяктуу чоң жана оор жүк ташуучу компоненттерди иштетүүгө ылайыктуу кылат.
Бекем конструкция: Ширетүүчү позиционер оор жүк көтөрө турган материалдардан жана бекем алкактан курулган, бул даяр бөлүктүн жүгү астында туруктуулукту жана бышыктыкты камсыз кылат. Буга күчөтүлгөн негиз, оор жүк көтөрө турган подшипниктер жана жогорку бекемдиктеги конструкциялык компоненттер кирет.
Позициялоо мүмкүнчүлүктөрү: 20 тонналык ширетүүчү позиционер, адатта, эңкейтүү, айландыруу жана бийиктикти жөндөө сыяктуу өнүккөн позициялоо функцияларын сунуштайт. Бул жөндөөлөр иштетилүүчү бөлүктү оптималдуу жайгаштырууга мүмкүндүк берет, бул натыйжалуу жана так ширетүүнү камсыз кылат.
Айланууну башкаруу: Позиционер операторлорго жумуш бөлүкчөсүнүн айлануу ылдамдыгын жана багытын так башкарууга мүмкүндүк берген башкаруу системасын камтыйт. Бул процесстин жүрүшүндө ширетүүнүн ырааттуу жана бирдей сапатын камсыз кылат.
Коопсуздук өзгөчөлүктөрү: Оор жүк ташуучу ширетүүчү жабдуулар үчүн коопсуздук өтө маанилүү. 20 тонналык ширетүүчү позиционер операторду жана жабдууларды иштөө учурунда коргоо үчүн ашыкча жүктөмдөн коргоо, авариялык токтотуу механизмдери жана коопсуздук кулпулары сыяктуу функцияларды камтышы мүмкүн.
Ишенимдүү кубат булагы: Конкреттүү конструкцияга жараша, 20 тонналык ширетүүчү позиционер оор жумуш бөлүктөрү үчүн зарыл болгон моментти жана тактыкты камсыз кылуу үчүн гидравликалык, электрдик же ар кандай системалардын айкалышы менен иштетилиши мүмкүн.
20 тонналык ширетүүчү позиционер кеме куруу, оор машина куруу, басымдуу идиштерди жасоо жана ири масштабдуу курулуш долбоорлору сыяктуу тармактарда кеңири колдонулат. Ал оор жүк ташуучу компоненттерди натыйжалуу жана так ширетүүгө мүмкүндүк берет, өндүрүмдүүлүктү жана ширетүүнүн сапатын жогорулатат.
✧ Негизги мүнөздөмө
| Модель | AHVPE-20 |
| Бурулуш кубаттуулугу | Эң көп дегенде 20000 кг |
| Столдун диаметри | 2000 мм |
| Борбордун бийиктигин тууралоо | Болт / Гидравликалык кол менен |
| Айлануучу мотор | 4 кВт |
| Айлануу ылдамдыгы | 0.02-0.2 айн/мин |
| Эңкейүүчү мотор | 4 кВт |
| Эңкейүү ылдамдыгы | 0.14 айн/мин |
| Эңкейүү бурчу | 0~90°/ 0~120°градус |
| Макс. Эксцентрикалык аралык | 200 мм |
| Максималдуу тартылуу аралыгы | 400 мм |
| Чыңалуу | 380V±10% 50Hz 3 фазалуу |
| Башкаруу системасы | Алыстан башкаруу пульту 8м кабели |
| Түс | Жекелештирилген |
| Кепилдик | 1 жыл |
| Параметрлер | Ширетүүчү патрон |
| Горизонталдуу стол | |
| 3 октуу гидравликалык позиционер |
✧ Запастык бөлүктөрдүн бренди
Эл аралык бизнес үчүн Weldsuccess ширетүүчү айланма механизмдердин узак мөөнөттүү иштешин камсыз кылуу үчүн бардык белгилүү запастык бөлүктөрдүн брендин колдонот. Ал тургай, бир нече жылдан кийин бузулган запастык бөлүктөрдүн акыркы колдонуучусу да запастык бөлүктөрдү жергиликтүү рынокто оңой алмаштыра алат.
1. Жыштык алмаштыргыч Damfoss брендинен.
2.Motor Invertek же ABB брендинен.
3. Электр элементтери - Schneider бренди.
✧ Башкаруу системасы
1. Адатта, кол менен башкаруу кутучасы жана бут менен башкаруу которгучу бар ширетүүчү позиционер.
2. Бир колдуу кутуча менен жумушчу алдыга айландыруу, артка айландыруу, авариялык токтотуу функцияларын башкара алат, ошондой эле айлануу ылдамдыгынын дисплейине жана электр жарыгына ээ боло алат.
3. Бардык ширетүүчү позиционердин электр шкафы Weldsuccess Ltd компаниясы тарабынан жасалган. Негизги электр элементтеринин баары Schneider компаниясынан.
4. Кээде биз ширетүүчү позиционерди PLC башкаруусу жана RV редукторлору менен жасадык, аларды робот менен бирге колдонсо болот.
✧ Өндүрүш процесси
WELDSUCCESS өндүрүүчүсү катары биз оригиналдуу болот плиталардан кесүү, ширетүү, механикалык иштетүү, тешиктерди бургулоо, чогултуу, боёо жана акыркы сыноодон өткөн ширетүүчү ротаторлорду чыгарабыз.
Ошентип, биз ISO 9001:2015 сапатты башкаруу системабыздын алкагындагы бардык өндүрүш процесстерин көзөмөлдөйбүз жана кардарларыбыздын жогорку сапаттагы продукцияны алышын камсыздайбыз.
✧ Мурунку долбоорлор







